Lukovo Otočko

Lukovo Otočko je malé mestečko, 90 km južne od mesta Rijeka. Má asi 50 domčekov, umiestnených v krásnej zátoke s veľkou plážou a najteplejšou vodou  v tejto časti Jadranského mora. Nachádza sa mimo hlavných dopravných uzlov, takže nepočuť hluk automobilov. Naše more je krištáľovo čisté a priezračné, lebo najbližšie priemyselné mesto je vzdialené 80 km. Ideálne je na rodinnú alebo romantickú dovolenku kvôli kľudu a tichu. V širokom okoliu Lukova je zakázané lovenie rýb veľkým lodiam a práve preto sú naše morské  hlbiny prekrásne a nedotknuté. My sme malá, turisticky ešte neobjavená zelená oáza. Najbližšie okolie, ako aj štyri v blízkosti pekne a osamotené zátoky s peknými plážami, sú ideálne na športový rybolov. K nim sa ľahko dostanete pešo za 10-15 minút.
Z ostatných zaujímavostí doporučujeme návštevu malého etnografického múzea na našom polostrove (5 minút pešo), návštevu neďalekého starovekého opevnenia na kopci Klis (15 minút pešo), alebo môžete si pozrieť  staroveké maľby na strmej skale (loďkou 10 minút plavby). V 20 km vzdialenom meste Seň,  možné  je pozrieť si múzeum ako aj vynikajúco zachovalé stredoveké  opevnenie Nehaj, ktoré tento kraj obraňovalo od Tureckých nájazdov. Na menej ako hodinu jazdy autom z Lukova,  v chránenom prírodnom parku, je umiestnená najvyššia horská chata v Chorvátsku s meteorologickou stanicou. Odtiaľ, pri peknom počasí je možné vidieť celé Chorvátske prímorie, ako aj  najkrajšiu Chorvátsku planinu – Velebit. V rámci horskej chaty je aj botanická záhrada. Ak budete pokračovať v jazde ešte pol hodiny po krásnej zalesnenej horskej ceste, môžete navštíviť  (jediný v Chorvátsku) útulok pre malých medvedíkov, ktoré ostali bez matky a kochať sa v ich veselej hre. Tu je aj známa svätyňa Matky Božej z Krasna, ktorej farár vyrába svetoznámu „rakiju“, ktorú môžete vyskúšať a kúpiť. Recept je jeho osobné tajomstvo a vyrába sa zo 17 druhov rôznych byliniek.
Ako jednodenný výlet doporučujeme aj návštevu Plitvičkých  jazier, svetovo známej a chránenej atrakcii (od Lukova vzdialenej asi 130 km).
Dvadsať kilometrov južnejšie od Lukova je jediný fjord – Zavratnica

 

Apartmán Karita

 

Apartmán Karia sa nachádza asi 100 m od hlavnej pláže a asi 50 m od Lukovačkej rivi a promenády. Vzhľadom na umiestnenie apartmánu, v noci nebýva veľká horúčava  a cez deň je na terase dostatok slnečných lúčov.
Auto je možné zaparkovať popri domu. Ak mate príves na loďku, tento je možne zaparkovať pri vchode do mesta, na pre tento  účel určenom mieste.
Apartmán je vhodný pre rodiny s dvomi alebo tromi deťmi.

 

 

Termíny na rok 2015

01.04. - 14.06.

14.06. - 19.07.

19.07. - 23.08.

23.08. - 13.09.

13.09. - 31.10.

Cena v EUR

     40

     50

     60

     50

     40

Kontakt:     mob: 00385915233520

                   mob: 00385915003860

       e-mail : karita@lukovo.net

http://www.croatiaapartments.net/apartmani_hrvatska/apartmani_1343.htm